مخزن کامپوزیت امروزه در ابعاد و شکل‌های بسیار متفاوت ساخته و ارائه می‌شوند. مخازن کامپوزیت استوانه ای ایستاده و یا افقی، مکعبی شکل، و مخازن با شکل هندسی پیچیده را می‌توان برای نیازهای مختلف صنعت تولید کرد. همچنین امکان استفاده از مخزن کامپوزیتی به صورت مخازن تحت فشار و همچنین مخزن آب نیز وجود دارد. مخازن کامپوزیت به طور معمول بر اساس سفارش مشتری تهیه و ساخته می شوند. طراحی و ساخت این مخازن بر اساس دما و فشار کاری و سیالی است که درون مخزن قرار خواهد گرفت. در این مطلب قصد داریم تا درباره انواع مخزن کامپوزیت و نحوه ساخت مخازن کامپوزیتی صحبت کنیم. جهت خرید مخزن کامپوزیت می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

محصولات این دسته

توضیحات

کامپوزیت بهترین مواد اولیه جهت استفاده در ساخت مخازن خاص هستند.  مخزن آب کامپوزیتی دارای مقاومت بالای رطوبتی و حرارتی می‌باشند. با توجه به نوع سیال، درجه حرارت عملکردی و فشار کاری این مخزن، می‌توان نوع رزین و نحوه فرایند تولید مخازن فایبرگلاس را انتخاب کرد مخزن کامپوزیتی آب شرب تولیدی شرکت مخزن وان که حجم و ابعاد متنوعی دارد، جوابگوی درصد بالایی از نیاز های صنایع کشور است. تمامی مخازن کامپوزیت قبل از ساخت توسط نرم افزارهای تخصصی ANSYS و ABAQUS  مورد ارزیابی و شبیه سازی قرار می‌گیرند. سپس طراحی مخزن کامپوزیتی بر اساس به نوین ترین استانداردهای روز دنیا و با تکیه بر دانش تخصصی و نیاز مشتری صورت می‌گیرد.

مخزن آب کامپوزیت

مخزن آب کامپوزیت و تانک‌های ذخیره مایعات FRP و مخازن و تانک‌های ذخیره جی آر پی،  قابلیت طراحی و ساخت با استفاده از فرایند رشته پیچی را دارا هستند. مخازن سیلندری و مخازن سیلندری FRP از ترکیبی از زرین، پرکننده و الیاف پیوسته می باشند. رشته پیچی مخزن این مخزن آب با توجه به فشار کاری و نوع سیال و ابعاد قابلیت تغییر ضخامت و زاویه پیچش را تعریف می کنند. مخزن آب کامپوزیتی شرکت مخزن وان در زمره محدود ترین مخازن آب کامپوزیت تولیدی است که کلیه تست‌های کوتاه مدت و بلند مدت بر روی آن‌ها صورت می گیرد. مخازن کامپوزیت شرکت مخزن وان تا ارتفاع ۱۵ متر و قطر ۲۳ متر قابلیت ساخت دارند. مخزن جی آر پی می‌تواند در اقطار بیشتر از ۵ متر عملا قابلیت جابه جایی را ندارند.

ویژگی مخزن کامپوزیت

از جمله ویژگی مخزن کامپوزیت، طول عمر مخازن کامپوزیت ۵۰ سال است. مخازن ساخته شده از کامپوزیت، مقاومت بالایی در برابر عوامل میکروبی یا صنعتی از خود نشان می‌دهند. مخازن فایبر گلاس تولیدی شرکت مخزن وان قابلت طراحی تا سقف فشار کاری ۲۰ بار را دارا هستند. این مخازن را می‌توان بر اساس نیاز مقاوم در برابر شعله نمود. علاوه بر موارد فوق، این مخازن می‌توانند بر اساس نیاز مقاومت محیطی بالایی نیز داشته باشند. منابع کامپوزیت در احجام بالا می بایست در محل پروژه ساخته گردند.

در مخزن کامپوزیت زاویه پیچش الیاف به صورت متداول از ۷۰ تا ۹۰ درجه است. فرایند رشته پیچی در این مخازن با توجه به فشار کاری تعریف می‌شود. این مخزن می‌تواند به صورت گسترده جهت ذخیره سازی سیالات به کار گرفته شود. مخازن کامپوزیت شرکت مخزن وان با توجه به استانداردهای روز دنیا طراحی و ساخته می‌شوند. مخازن کامپوزیت تولیدی در مجموعه مخزن وان بعد انجام تست های کنترل کیفی نهایی جهت بارگیری آماده و بسته بندی می‌شود.

خواص مخازن کامپوزیتی

این مخازن مناسب نگهداری طیف وسیعی از سیالات هستند و در برابر اسید و باز، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. همچنین زنگ نمی‌زنند و دچار خوردگی و پوسیدگی نمی‌شوند. مخازن کامپوزیتی از الیاف شیشه تولید شده اند و به صورت سفارشی در هر قطر و ارتفاعی ساخته می‌شوند. از این منابع به عنوان تانکرهای هوایی نیز استفاده می‌شود. قابل ذکر است تانکر کامپوزیتی به عنوان مخزن دفنی نیز به کار می‌رود. وزن سبک آن نیز حمل و نقل را آسان تر کرده است.

مخزن کامپوزیتی

کاربرد مخزن کامپوزیتی

مخزن SMC یا جی آر پی کامپوزیتی می‌تواند برای انواع کاربری استفاده شود. کاربرد این مخزن برای سیالات مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه کاربرد مخزن کامپوزیت را برمی‌شماریم.

 • محیط های اسید، آب دریا، قلیا، حلال های قطبی، صنایع غذایی
 •  مقاوم در برابر مواد شیمیایی،
 • مقام در برابر تاول زدگی، ترموست، مقاوم در برابر حرارت،
 • مقاومت محیطی
 • مزایای مخازن کامپوزیتی (مخزن کامپوزیت FRP): بازده بالای کاری، سهولت تعمیرات، وزن سبک، استحکام ویژه بالا

انواع مخازن کامپوزیتی

مخزن کامپوزیت را می توان بر اساس تکنولوژی ساخت، مواد تشکیل دهنده و کاربرد به دسته بندی های مختلف تقسیم کرد اما معروف ترین انواع مخزن کامپوزیتی را می‌توان به شرح زیر در نظر گرفت. مخزن SMC مدولار این مخازن از پنل‌های پیش ساخته با ابعاد یک متر در یک متر تشکیل می‌شود. مزیت اصلی این نوع مخزن اجرای سریع و ابعاد بسیار بزرگ است. مخزن FRP که عمدتا برای ذخیره سازی سیالات خورنده شیمیایی در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت اصلی این نوع مخزن با سایر مخزن کامپوزیتی استفاده از رزین‌های خاص با مقاومت شیمیایی بسیار بالا است. مخزن GRP کامپوزیتی که عمدتا برای ذخیره سازی آب و سیالات کم خطر مورد استفاده قرار می‌گیرد. منبع کامپوزیت ساخت در محل که سفارشی ترین نوع مخزن می باشد و در مکان هایی که استفاده از هیچ نوع مخزن دیگری ممکن نیست به سفارش ساخته می‌شوند.

نصب مخزن کامپوزیت

مخازن کامپوزیتی را می‌توان به صورت دفنی (زیرزمینی) و به صورت روباز (بر روی زمین) نصب کرد. شما می‌توانید با توجه به وسعت پروژه خود و مقدار لازم جهت نگهداری سیال مورد نظر، به انتخاب حجم‌های مختلفی از این مخزن بپردازید. همچنین با توجه به فضای در دسترس مورد نظر خود، می‌توانید از انواع مخازن کامپوزیتی افقی و عمودی استفاده کنید. مخازن کامپوزیتی قابلیت نصب در دمای 45+ درجه تا 50- درجه سانتی گراد را دارا هستند و یکی از بهترین گزینه ها برای نصب در مناطق کوهستانی اند.

قیمت مخزن کامپوزیت cng

 ساخت مخزن کامپوزیت

شکل، کاربرد و شرایط خاص هر سفارش منجر به انتخاب روش ساخت مخزن کامپوزیت می‌شود. مخازن مدولار به طور معمول توسط قالب گیری ورق های SMC در محل کارخانه تولید می‌شوند. مخازن FRP و مخازن کامپوزیتی جی آر پی، در صورت استوانه ای بودن معمولا با روش رشته پیچی تولید می‌شود. البته نوع رزین استفاده شده در این گونه مخازن نیز می‌تواند در انتخاب روش تولید موثر باشد. ساخت مخازن با شکل هندسی پیچیده به طور معمول، با روش‌های لایه گذاری دستی انجام می‌شود. این کار نیاز به مهارت و دانش فنی بالا دارد. در ابتدا محاسبات هر مخزن بر اساس کارایی صورت می‌گیرد و پس از تعیین دقیق نوع الیاف مصرفی و تعداد لایه های مورد نیاز، نقشه های مربوط به ساخت مخزن تهیه می‌شود.

ساخت مخزن کامپوزیتی در محل

شرکت مخزن وان توانمندی ساخت مخازن GRP را در محل داراست. این مخازن که frp هم نامیده می‌شوند، در زمره بهترین مخازن نگهداری آب می باشند. طراحی و ساخت این مخازن با توجه به نیاز مشتری صورت می گیرد. مخازن تولیدی بعد از طی مراحل نهایی آبگیری و تست نشتی یا لیکیج به مدت ۷۲ ساعت صورت می گیرد. مخازن کامپوزیت قابلیت تولید به هر شکلی را دارند. مخزن کامپوزیت فایبرگلاس یا FRP قابلیت تولید به شکل استوانه یا مکعب را دارا می باشند. این شرکت دارای دانش فنی طراحی و ساخت مخزن چند لایه FRP/Rubber یا FRP/Fluoropolymer با درجه حرارت کارکردی و مقاومت شیمیایی فوق العاده بالا برای کاربردهای ویژه را داراست.

مخزن کامپوزیت مدولار

ساخت قطعات مدولار مخزن کامپوزیت در محل کارخانه واقع در تهران، گرمدره به صورت پنل های 1 در 1 انجام می‌گیرد و سپس نصب و مونتاژ محصول نهایی در محل کاربری روشی است بری افزایش سرعت، کیفیت و بازدهی بیشتر انجام میشود. تیم مخزن وان آمادگی اعزام به مناطق مختلف تهران و شهرستان‌ها را دارد. ما سابقه کار مخزن سفارشی در تهران، اصفهان، قم، شیراز، اهواز، مشهد، زاهدان، اراک، کابل، سلیمانیه عراق، یزد و دیگر شهرهای کوچک و بزرگ ایران را داشته ایم.

به دلیل فراهم بودن تمامی امکانات و محل کار مناسب در کارخانه کارگران راندمان کاری بهتری داشته و قطعات پیش ساخته برای تانکر یا مخزن کامپوزیت مدولار با هزینه کمتر و کیفیت بالاتر تولید می گردد. این قطعات به محل انجام پروژه انتقال داده شده و پس از سر هم کردن و مونتاژ توسط نیروی نصب ماهر و کارآزموده تحویل داده می‌شوند.

مزایای مخزن کامپوزیت مدولار

از مزایای مخزن کامپوزیت مدولار می‌توان به سرعت نصب بالا، قابلیت اجرا در‌ حجم‌های مختلف، قابلیت ساخت مخزن کامپوزیت با حجم‌های بسیار بزرگ، شکل مکعبی و استفاده بهینه از فضا برای نگهداری و ذخیره آب اشاره کرد. همچنین این مخازن مقاومت محیطی و رطوبتی بالایی دارند. بهره برداری آسان و نیاز به تعمیر و نگهداری کم، بهداشتی بودن و قابلیت استفاده برای ذخیره سازی آب شرب، از دیگر مزایای این تانکرهای کامپوزیتی قابلیت طراحی و تولید در حجم های مختلف دارند.  توانمندی طراحی و ساخت مخزن کامپوزیتی تا قطر 25 متر، تنها توسط شرکت مخزن وان انجام می‌شود، و هیچ شرکت دیگه ای در سرتاسر این کشور، قادر به انجام آن نیست.

پوشش کامپوزیت مخزن

پوشش کامپوزیتی

پوشش کامپوزیت از الیاف بسیار مقاوم در یک ماتریس پلیمری تشکیا شده است. الیاف در کامپوزیت، عضو اصلی باربر هستند و مقاومت و سختی زیادی در کشش دارند. ماتریس پلیمری، الیاف را در محل و آرایش مطلوب نگهداشته و بعنوان یک محیط منتقل کننده بار بین الیاف عمل می‌کند، بعلاوه آنها را از صدمات محیطی در اثر بالا رفتن دما و یا رطوبت حفظ می‌کند. برخی از مزایای پوشش کامپوزیت عبارتند از:

 • بالا بودن مقاومت در مقابل نیروهای خمشی و برشی
 • بالا بودن دوام و پایداری
 • انعطاف پذیری کاربرد برای سطوح در شکلهای مختلف
 • مقاوم در مقابل خوردگی و عوامل شیمیایی مانند اسیدها و بازها
 • شفافیت درمقابل اشعه ماوراء بنفش

این پوشش‌ها علاوه بر خواص گفته شده دارای خواص محیطی بسیار مطلوبی هستند که جهت آب بندی دیواره حوضچه هاب کلر زده یا بتنی تصفیه خانه های فاضلاب‌های صنعتی می‌تواند به کار گرفته شود. Frp ترکیبی از رزین و الیاف است. نوع رزین و الیاف بسته به سیال مورد نظری که در محیط قرار می‌گیرد، انتخاب می‌شود.

علت استفاده از مخزن کامپوزیتی

مخازن آب فایبرگلاس تا چهار برابر سبک تر از مخازن استیل و به مراتب سبک تر از مخازن بتنی است. آن‌ها همچنین نسبت به فولاد و بتن بسیار مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی هستند؛ از این گذشته، مخازن فایبرگلاس به صورت یکپارچه تولید شده و در زمان کمی به محل ارسال می‌شود. بیش از 75 درصد از کل برنامه های ذخیره سازی آب اکنون مخازن کامپوزیتی هستند، این بهترین راه حل برای ذخیره سازی با ظرفیت بالا تا 3.5 میلیون گالن و اقتصادی در مقیاس با ظرفیت مخزن است.

استحکام کششی مخزن استیل با ویژگی‌های باربری کارآمد و پایه بتون مسلح، برای استفاده بهینه از مواد ترکیب می‌شود، قسمت خشک داخلی محافظت شده، پایه محوطه لوله کشی و سایر سیستم های یکپارچه، با امکانات گسترده ای برای فضای اداری یا انبارداری، نصب تجهیزات و سایر مصارف متعدد بهره وری بالایی را ارائه خواهد داد.

این کاربرد کارآمد مواد، طراحی و تکمیل به موقع برای هزینه های رقابتی سرمایه را تسهیل می کند، علاوه بر این، پایه بتونی کاملاً عاری از تعمیر و نگهداری است. گنبد بتونی آن از کف مخزن فولادی پشتیبانی می کند و تراکم و نیاز به سقف های محافظ یا موانع را از بین می‌برد، با وجود سطح‌های فولادی روکش شده محدود به خود مخزن، پس انداز نگهداری مخازن کامپوزیت 15 تا 20 درصد از هزینه سرمایه اولیه یا بیشتر است و به همین دلایل قیمت مخزن آب کامپوزیت را مقرون به صرفه خواهد کرد.

مخازن کامپوزیتی CNG و گاز

قیمت فروش مخازن کامپوزیت CNG بسته به نوع سیلندر و سازنده آن می تواند بسیار متفاوت باشد، بعضی اوقات تولید کنندگان و شرکت های میانی به دلیل قیمت پایین تر، سیلندرهایی را که در ابتدا برای گازهای صنعتی طراحی شده اند به عنوان سیلندر برای استفاده از CNG ارائه می دهند که این مورد اصلا توصیه نمی شود، سیلندرهای FABER CNG مطابق با الزامات خاص تعیین شده توسط مقامات بین المللی و محلی برای کاربردهای گاز طبیعی فشرده، بطور خاص برای استفاده از NGV طراحی و ساخته می شوند، این را نباید هنگام مقایسه قیمت مخازن کامپوزیتی CNG و گاز، فراموش کرد.

قیمت مخزن کامپوزیت

مخزن کامپوزیتی امروزه در ابعاد و حجم‌های بسیار متفاوت ساخته روانه بازار می‌شود. مخزن کامپوزیت استوانه ای ایستاده و یا افقی، مخازن مکعبی شکل و مخازن با شکل هندسی پیچیده دربخش‌های مختلف صنعت کاربرد به سزایی دارد. همچنین امکان استفاده از این مخزن به صورت منابع تحت فشار و همچنین مخزن آب نیز وجود دارد. مخازن کامپوزیت به طور معمول بر اساس سفارش مشتری تهیه و ساخته می‌شوند. قیمت مخزن کامپوزیت وابسته به عواملی مانند حجم و ابعاد مخزن است. همچنین قیمت روز ارز، و مواد اولیه تاثیر به سزایی در قیمت تمام شده محصول می‌گذارند. جهت اطلاع از قیمت مخزن کامپوزیت با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

در این مقاله به بررسی کامل مخزن کامپوزیتی پرداختیم و علاوه بر بررسی انواع منابع کامپوزیتی به تشریح ویژگی های این مخازن و کاربرد آن پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما همراهان گرامی کارآمد بوده باشد. جهت خرید مخازن کامپوزیتی در حجم های مختلف و یا به صورت سفارشی با کارشناسان تیم حرفه ای مخزن وان و با همکاران ما در ارتباط باشید تا مشاوران ما به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند. همچنین جهت مشاهده انواع مخزن تولید شده توسط تیم مخزن وان به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید.

سوالات متداول

دلیل استفاده از مخزن کامپوزیت چیست؟

استحکام بسیار بالا، مقاوم به خوردگی، سبک بودن و قابلیت حمل و نقل آسان، نگهداری و تعمیرات آسان و قابلیت نگهداری آب و سایر مایعات از دلایل استفاده از مخازن کامپوزیتی هستند.

آیا این مخازن در برابر شوری و تلخی آب یا خاک مقاوم هستند؟

به علت ویژگی مطلوب مواد کامپوزیتی، نصب این مخازن در مناطقی که نزدیک به سواحل دریا است و رطوبت یا آب دریا باعث خوردگی مخازن دفنی می‌شود، مخازن کامپوزیتی بهترین عملکرد را در چنین شرایطی دارند.

کاربرد مخازن کامپوزیتی تحت فشار چیست؟

این دسته مخازن را می توان در صنایع هوایی مانند سیستم های هلی کوپترها، مخازن نگهداری سوخت موشک‌ها و … ،  و مخازن سوخت زیر دریایی ها، سیستم های آب و نفت و گاز، مخازن نگهداری اکسیژن ، سیستم تعلیق خودرو و ….مورد استفاده قرار داد.

نصب مخزن کامپوزیت مدولار به چه شکل صورت می‌گیرد؟

این مخازن در ابعاد مختلف و به صورت سفارشی و احداث در محل پروژه قابلیت نصب دارند همچنین بر روی فوندانسیون بتنی و فلزی قابلیت ساخت را دارا هستند.

دیدگاه کاربران

31 دیدگاه. Leave new

 • اشرفی
  1400-12-03 08:26

  طول عمر این مخزن چقدره؟

  پاسخ
  • مخزن وان
   1400-12-03 08:27

   سلام، طول عمر مخزن کامپوزیت، بسته به نوع شرایط و نگهداری، چیزی بین 50 تا 60 سال است.

   پاسخ
 • این مخزن نیاز به نگهداری خاصی داره؟

  پاسخ
  • مخزن وان
   1400-12-04 12:04

   سلام، مخزن کامپوزیت از استحکام بالایی برخوردار است و همچنین مقاومت قابل قبول و بالایی در مقابل آسیب ها دارد و نگهداری خاصی ندارد.

   پاسخ
 • رحیمی
  1400-12-07 16:35

  این نوع مخزن در برابر شعله مقاومه؟

  پاسخ
  • Shadisharifi
   1400-12-08 11:32

   سلام، بله! مخزن کامپوزیت در برابر آتش، نارسانا و ضد الکتریسیته ساکن مقاوم هستند.

   پاسخ
 • علی احمد
  1400-12-26 13:28

  سلام، هزینه نصب این مخازن چقدر میشه؟

  پاسخ
  • مخزن وان
   1401-01-06 10:57

   سلام دوست عزیز 🙂 هزینه نصب مخازن به عوامل زیادی بستگی داره. جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 44787073-021 در تماس باشید.

   پاسخ
 • hasanpour
  1401-01-15 11:17

  سلام میشه تو این مخزن آب دریا هم نگه داشت؟

  پاسخ
  • مخزن وان
   1401-01-15 11:32

   سلام دوست عزیز 🙂 بله مخازن کامپوزیتی برای نگهداری آب دریا مناسب هستند.

   پاسخ
 • اعلایی
  1401-01-17 12:12

  استحکام مخزن کامپوزیت زیاده؟ دنبال یه مخزن مقاومم که سال‌ها برام کار کنه

  پاسخ
  • مخزن وان
   1401-01-17 12:25

   سلام 🙂 این مخزن به دلیل استفاده از نانو الیاف شیشه استحکام بالایی داره. میتونین با خیال راحت سال‌ها از این مخزن استفاده کنید.

   پاسخ
 • مهندس کلایی
  1401-04-18 09:22

  سایز پنل هارو محبت میفرمایین بگین

  پاسخ
  • مخزن وان
   1401-04-18 09:23

   پنل های مخازن کامپوزیت مادولار دارای پنل های ۱ متر در ۱ متر یا ۲ متر در ۱ متر هستند

   پاسخ
 • مریم قویدل
  1401-05-04 12:00

  سلام روز خوش
  من مخزن کامپوزیت برای نگه داری مواد شیمیایی نیاز دارم .
  کدوم نوع مخزن کامپوزیت بهتره؟ 🙏

  پاسخ
  • مخزن وان
   1401-05-04 12:54

   سلام هر مخزنی که از جنس کامپوزیت و یا فایبرگلاس باشه برای نگهداری مواد شیمیایی، اسیدی، دارویی و … مناسبه.

   پاسخ
 • امیر
  1401-08-02 17:42

  سلام مطالبتون عالی بود استفاده کردم فقط در خصوص مخازن کامپوزیت گاز خودرو بیشتر توضیح بدید مثلا عمر مفید چون روی انها تاریخ انقضا نداره ممنون از شما

  پاسخ
 • بهنام سرابی
  1401-08-12 19:23

  سلام امکان اضافه کردن ماده به الیاف و رزین وجود داره اگر سفارشی بخوایم درست شه مخزن؟

  پاسخ
 • احمدپور
  1401-10-10 16:44

  سلام ضمن تشکر از سایت خوبتون میخواستم بپرسم معمولا چه قدر طول میکشه پوشش داخلی مخزن انجام شه؟

  پاسخ
  • مخزن وان
   1401-10-10 18:13

   سلام بستگی داره ولی معمولا طی یکی دو روز انجام میشه

   پاسخ
 • شیما
  1401-11-26 14:46

  سلام برای حمل اسید استفاده میشه این محصول؟

  پاسخ
 • خانی
  1401-12-08 13:41

  سلام جناب
  مخازن کامپوزیت تو دمای منفی سی درجه هم قابل نصب هستن؟

  پاسخ
  • مخزن وان
   1401-12-11 23:32

   مخازن کامپوزیتی قابلیت نصب در دمای 45+ درجه تا 50- درجه سانتی گراد را دارا هستند

   پاسخ
 • مهدوی
  1402-01-14 23:49

  تست نشتی تا چه مدت انجام میشه؟

  پاسخ
 • حبیبی
  1402-02-16 16:41

  سلام شستشوی یک راس گاو در شبانه روزبه چه مقدار آب مخزن فایبرگلاس نیاز داره>

  پاسخ
 • قنبری
  1402-03-21 10:02

  سلام برای فروش و نگهداری ماهی مناسب است؟

  پاسخ
 • مهری
  1402-04-11 15:40

  محل درج تاریخ انقضای کپسول cng در کدام قسمت مخزن نوشته شده است و عمر مفید مخازن cng چه قدر است؟

  پاسخ
  • مخزن وان
   1402-04-11 15:46

   سلام دوست عزیز بستگی به برند داره معمولا روی بدنه تعبیه میشه به صورت برجسته.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست