توضیحات

مخزن SMC می‌تواند برای ذخیره سازی حجم بالایی از آب بسیار مناسب و بهترین گزینه باشد. مخزن SMC یک مخزن مدولار ساخته شده از تعداد زیادی از پنل است که به آن مخزن پنلی هم گفته می‌شود. با استفاده از فرآیند SMC پنل‌های مخازن SMC ساخته می‌شوند که با استفاده از قالب‌گیری تحت فشار با حرارت بالا تولید می‌شود. این پنل‌ها به دلیل وجود الیاف با رزین های پلی استر غیر اشباع شده و همچنین افزودنی‌های مرتبط موجب شده که از استحکام بالایی برخوردار شوند. در تولید این مخزن از رزین‌هایی استفاده شده است که مورد تایید سازمان غذا و دارو است.

SMC چیست؟

مخزن اس ام اسی، یکی از انواع مخازن فیبرگلاسی است که با درصد بالایی از الیاف همراه با رزین پلی استر غیر اشباع و افزودنی های مربوط سبب ایجاد استحکام بسیار بالا در پنل ها می‌شود. همچنین این ماده مقاومت بسیار زیادی در برابر گرما دارد و در آتش سوزی آسیب کمتری می‌بیند.

کاربرد مخزن SMC

«مخزن SMC، مخزنی کامپوزیتی است که برای نگهداری و ذخیره سازی آب در حجم‌های بالا به کار می‌رود. ویژگی‌های مطلوب این مخزن باعث شده تا از آن در گستره ای از فعالیت‌ها استفاده کنند. همچنین این مخازن می‌توانند شامل پوشش ضد حریق شوند. »

مقاومت محیطی، ترموست، مقاوم در برابر حرارت مزایای استفاده از مخزن پنلی (مخزن مدولار پیش ساخته )، اجرای بسیار سریع، سهولت تعمیرات، کیفیت بالای آب شرب، عدم ایجاد جلبک و لجن، اجرا تا حجم نا محدود، تمیزکاری آسان از جمله کاربردهای مخازن SMC هستند. مخزن مدولار کامپوزیتی بر اساس فضایی که مخزن در آن قرار می‌گیرد طراحی و بر روی فریم و فوندانسیون بتنی نصب می‌گردد.

مخزن ماژولار کامپوزیتی معمولا تا حجم ده هزار متر مکعب قابلیت طراحی و ساخت را دارند. در احجام بالاتر از هزار متر مکعب استفاده از تقویت کننده‌های بیرونی پیشنهاد می‌شود. علاوه بر موارد فوق ترجیحا ساخت مخزن ماژولار کامپوزیت که همان مخزن پنلی کامپوزیت هم گفته می‌شوند، در چند واحد جداگانه صورت می‌گیرد. در فضاهای بسته ایجاد حریم حداقل 50 سانتیمتری الزامی است. این فضا در اطراف مخزن ماژولار ( مخزن مدولار ) جهت اجرای کامل فرایند تعمیر و نگهداری اهمیت پیدا می‌کند.

ویژگی مخزن smc

این مخازن در حجم‌های مختلفی ساخته می‌شوند و قابلیت افزایش حجم پس از استفاده را نیز دارا هستند. همچنین در صورت درخواست مشتری امکان ایجاد جداکننده نیز وجود دارد. این مخزن می‌تواند دارای ورودی و خروجی شیر مخزن در هر نقطه ای باشد. به دلیل عدم تابش نور درون مخزن، امکان رشد جلبک در تانکر به صفر می‌رسد. مخازن smc دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و تبادل دمایی بسیار ناچیزی با دمای محیط دارند.

مشخصات فنی مخزن SMC

به طور کلی مخزن از نوع کامپوزیت مکعبی پنلی است. همچنین دارای قابلیت نصب سطحی بوده و کاملا مسقف است. مخزن smc شامل بخش‌های زیر می‌شود:

فوندانسیون بتنی: این مخزن دارای فوندانسیون بتنی (بتن مسطح) است و نقشه آن به پیمانکار داده می‌شود.

فریم فولادی گالوانیزه گرم:  فریم فولادی ماژولار پیچ و مهره ای از نوع فولاد ساختمانی و با پوشش گالوانیزه گرم با تحمل 500 ساعت تست سالت اسپری.همچنین گرید پیچ و مهره های به کار برده شده در اتصالات اجزای فولادی باید 8.8 باشد و پوشش داکرومات با قابلیت پایداری 500 ساعت تست سالت اسپری باشند.

پنلهای کامپوزیت: پنل‌ها باید از نوع smc باشند و با فلنج اتصال پیچ و مهره تجهیز شده باشند. همچنین توسط روش قالب گیری تحت فشار SMC و به صورت کارخانه ای و تحت نیروی حداقل 80~100 Kg/cm2 و در دمای بالای 130 درجه سانتیگراد به صورت خود رنگ و به رنگ طوسی روشن با کد رنگ RAL7035 تولید شده باشند. جداره خارجی باید به منظور مقاومت در برابر اشعه خورشید دارای پوشش طوسی رنگ ثانویه با کد رنگ RAL7035 باشد. قابل ذکر است جداره های داخلی و خارجی باید صیقلی و بذون خط و خش باشند.

مهاربندی: اجزای داخلی سامانه مهار بندی جداره‌های مخزن باید از نوع استینلس استیل 360 ماژولار با پوشش محافظ باشند. جداره سقف مخزن باید توسط ساپورت‌های UPVC یا GRP بر اساس بار برف منطقه محل نصب مخزن مهار شوند.

تعمیر مخزن SMC

به صورت کلی مخزن SMC آب شرب پیش ساخته که به صورت مخزن مادولار است و در آن‌ پنل‌ها توسط تعداد زیادی پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌شوند و باید به صورت دوره ای ( 4 ماهه) کلیه اتصالات و پیچ و مهره‌ها به خصوص در نقاط نزدیک به محل های ورودی و خروجی چک شوند. از طرف دیگر بررسی ترک خوردگی پنل‌های مخزن پنلی به خصوص در اطراف پنل‌ها و محل سوراخ‌کاری پیچ و مهره های مخزن مدولار یا مخزن ماژولار می بایست بررسی گردند. در صورت مشاهده هر گونه نشتی در مخزن مدولار کامپوزیتی می بایست در اسرع وقت تیم نصب را به محل اعزام نمایند.

مزایای مخزن SMC کامپوزیتی

مخزن SMC ضد زنگ و با دوام است و به طور کلی دوام و طول عمر بالایی دارد. واشرهای موجود در پنل‌ها باعث می‌شود تا میزان نشتی آب از این مخازن به صفر برسد. از دیگر مزایای مخازن SMC می‌توان به قابلیت نصب آسان اشاره کرد. این مخازن قابلیت ساخت در هر اعاد و اندازه ای را دارند. یک مزیت مهم و اساسی مخزن اس‌ام‌سی، نفوذناپذیری مخزن در برابر اشعه خورشید است. به این ترتیب به هیچ وجه درون مخزن جلبک نمی‌زند. این مخازن کامپوزیتی در برابر رطوبت و باد نیز مقامت خوبی از خود نشان می‌دهند.

قیمت مخزن SMC 

همان طور که در متن اشاره شد، مخزن آب مدولار برای ذخیره سازی آب شرب مخزن SMC ماژولار می‌تواند جزو بهترین گزینه‌ها باشد. مخزن SMC قابلیت این را دارد که در محل نصب شود. این مخازن که مخزن مدولار ( مخزن مادولار ) یا مخزن ماژولار خوانده می‌شوند، می‌توانند با استفاده از پوشش ضد حریق ، پوشش دهی کرد. که این امر موجب چند برابر شدن مقاومت این مخزن مدولار  میگردد. مخزن اس ام سی پنلی تولید شده توسط شرکت مخزن وان که به صورت مخزن مدولار یا همان مخزن ماژولار میباشد، حاوی نانو ذره‌های متعددی برای زیاد شدن خواص مکانیکی و محیطی مخازن میباشد که این مخازن می‌توانند در محیط های باز یا بسته نصب شود. جهت اطلاع از قیمت و یا ثبت سفارش با شماره 44787073-021 در ارتباط باشید. همچنین جهت مشاهده دیگر انواع مخزن کامپوزیت وارد صفحه مربوطه شوید.

سوالات متداول

مخزن smc چیست؟

مخزن SMC ماژولار از پنل‌های پیش ساخته با ابعاد یک متر در یک متر تشکیل می شود. مزیت اصلی مخازن اس ام سی اجرای سریع و ابعاد بسیار بزرگ است. از این مخزن ها بیشتر برای ذخیره سازی آب در احجام بالا استفاده می‌شود.

قیمت مخزن smc به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت این مخزن به عواملی مانند حجم، کیفیت مواد به کاربرده شده در ساخت آن، نرخ ارز روز، تعداد پنل‌ها و عوامل مشابه بستگی دارد.

محصولات مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاه کاربران

3 دیدگاه برای مخزن SMC

 1. امانی

  مخزن مناسب برای نگه داری آب خوردن این مخزنه؟

  • مخزن وان

   سلام، بله این مخازن کاملا بهداشتی و اصطلاحا فود گرید هستن

 2. رضوی

  سلام این مخازن از مواد سمی تولید شدن یا بهداشتین؟ برا آب میخوام استفاده کنم برام مهمه که food grade باشه.

  • مخزن وان

   این مخزن ها از مواد غیر سمی تولید میشن، در عین سبک بودن دارای دوام بسیار بالایی هستند. در برابر خوردگی بر اثر مواد شیمیایی و عوامل محیطی مقاومت بسیار خوبی داشته و از لحاظ ظاهری زیبا هستن. خیالتون راحت باشه کاملا بهداشتی هستن.

 3. حسینی

  سلام تعمیر و بررسی وضعیت مخزن توسط همکاراتون انجام میشه؟

  • مخزن وان

   سلام بله دوست عزیز با شماره های شرکت در تماس باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست