1. مخزن
  2. /
  3. مخزن اسید
  4. /
  5. سینک آزمایشگاهی ضد اسید

سینک آزمایشگاهی ضد اسید

دسته‌ها: مخزن اسید

توضیحات

سینک آزمایشگاهی ضد اسید مخزن وان یکی از تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی است که در مراکز تحقیقاتی و صنعتی، روی کابینت و سکوبندی آزمایشگاهی قرار میگیرد. استفاده و کار با مواد شیمیایی در آزمایشگاه ها یک امر معمول است. به همین دلیل در سینک های آزمایشگاهی، لوازم آزمایشگاهی شست و شو داده می‌شود.‌

لازم به ذکر است که هنگام خرید سینک آزمایشگاهی باید دقت کرد که جنس سینک آزمایشگاهی، حتما ضد اسید باشد تا هم مقاومت کافی در برابر خوردگی حاصل از مواد شیمیایی و اسیدی را داشته باشد و هم راحت تمیز و شسته شود. علاوه بر آن، نکته ی مهم هنگام خرید، این است که سطح سینک صاف باشد که برای پاک کردن و شستن آن، راحت باشد. شرکت مخزن وان، انواع سینک های ضد اسید آزمایشگاهی بنابر نوع کاربری، نوع آزمایشگاه و  انواع سایز تولید می‌کند.

انواع سینک آزمایشگاهی

«سینک های آزمایشگاهی ضد اسید، بنابر نوع کاربری و نیاز مشتریان، در انواع متعددی ساخته می‌شوند که در برابر اسید و مواد شیمیایی مقاومت کافی را داشته باشند. اغلب این سینک های آزمایشگاهی از جنس سرامیک، پلیمر، استیل و یا پلی پروپیلن هستند.» در این مقاله ازمخزن وان، به انواع سینک آزمایشگاهی در ذیل اشاره شده می‌شود.

  1. سینک پلیمری ضد اسید آزمایشگاهی
  2. سینک استیل ضد اسید آزمایشگاهی
  3. سینک سرامیکی ضد اسید آزمایشگاهی
  4. سینک پلی پروپیلن ضد اسید آزمایشگاهی

هر کدام از انواع سینک های آزمایشگاهی، برای موارد خاصی قابل استفاده هستند. مثلا؛ سینک های پلی پروپیلن آزمایشگاهی در برابر خورندگی حاصل از کار با مواد هیدروفلوئوریک اسید مقاومت بالایی دارد درحالی که سینک های استیلی آزمایشگاهی در برابر این ماده مقاوم نیستند.

سینک پلی پروپیلن آزمایشگاهی

یکی از انواع سینک آزمایشگاهی ضد اسید است که در برابر مواد اسیدی و بازی مقاوم است. شکل آن به صورت قالبی و یک تکه است. به دلیل مقاومت بالای سینک های پلی پروپیلن آزمایشگاهی در برابر اسید، استفاده از آن ها در آزمایشگاه هایی که از اسیدهای قوی همچون نیتریک اسید و پرکلریک استفاده میشود، بهتر است. همچنین این نوع سینک ها دربرابر رطوبت مقاوم هستند. البته بهتر است که دقت داشته باشید که سینک های پلی پروپیلن در برابر موادی همچون بنزین، تولوئن، بنزول، اسید هیدروکلریک، اسید فرمیک و کلروفرم مقاومت کافی ندارند و بهتر است که از استفاده از این مواد در این سینک ها خودداری شود.

سینک سرامیکی آزمایشگاهی

این نوع سینک ها، امکان نصب بر روی انواع صفحه رویه آزمایشگاهی را دارد. از ویژگی های سینک های سرامیکی میتوان به شست و شوی راحت درون سینک و استحکام کافی آن اشاره کرد. و در برابر اکثر مواد اسیدی و بازی، مقاومت بالایی دارد‌.

سینک پلیمری آزمایشگاهی

در آزمایشگاه های صنایع غذایی، دارویی، تحقیقاتی از سینک‌ های پلیمری آزمایشگاهی استفاده میشود. شست و شوی راحت، دارا بودن خاصیت ضد اسیدی و بازی، نصب راحت، مقاومت در برابر خط و خش و صدای کم عبور جریان آب از سینک از ویژگی های سینک پلیمری آزمایشگاهی است. البته باید دانست که این نوع سینک ها، در برابر موادی مثل اسید سولفوریک، اسید فلوئوریک و حلال ها مقاوم نیستند.‌‌‌‌‌

سینک استیل ضد اسید آزمایشگاهی

یکی دیگر از سینک آزمایشگاهی ضد اسید سینک استیل آزمایشگاهی میباشد که قابلیت حفظ خاصیت مکانیکی در همه ی دماها را دارد و دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی در مکان های آبی و گازی در دماهای بالا را دارد. البته در استفاده از سینک استیل باید دقت داشت که استفاده از مواد اسیدی، سمی و قابل اشتعال باعث خرابی و کاهش طول عمر سینک استیل ضد اسید آزمایشگاهی میشود.

این نوع سینک ها، دارای وزن کمی میباشند و جابه جایی آن ها راحت است. صنایع تحقیقات غذایی، تولید کاغذ، کنترل آلودگی هوا و آب، نیروگاه های تولید برق و آزمایشگاه های علوم خونی از جمله صنایع و مکان هایی هستند که از سینک های استیل ضد اسید آزمایشگاهی استفاده می‌شود.

قیمت سینک آزمایشگاهی ضد اسید

 با توجه به اینکه در آزمایشگاهی , طیف وسیعی از مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد، استحکام و مقاومت سینک های آزمایشگاهی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کنیم. مقاومت سینک ها نسبت به خوردگی مواد شیمیایی از جمله اسید ها مهمترین موردی است که باید به آن توجه شود. جهت اطلاع از قیمت سینک آزمایشگاهی ضد اسید با شماره 44787073-021 تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت مشاهده مخزن اسید تولید شده توسط تیم مخزن وان، بر روی لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

چه طور محل قرار گیری مخزن اسید را تعیین کنیم؟

مخزن اسید را می توان درون یا بیرون ساختمان و یا نزدیک به سایر ابزار و وسایل و یا جدا و دور از آنها نصب و نگهداری کرد. از دیگر عوامل، اندازه مخزن اسید، حجم مایعی که قرار است ذخیره شود، حتی جغرافیای محل نصب، نیز عوامل و عناصری است که تاثیرگذار هستند.

محصولات مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاه کاربران

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سینک آزمایشگاهی ضد اسید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست