1. مخزن
 2. /
 3. مخزن گالوانیزه
 4. /
 5. مخزن گالوانیزه پیش ساخته

مخزن گالوانیزه پیش ساخته

دسته‌ها: مخزن گالوانیزه, مخزن آب

توضیحات

مخزن گالوانیزه پیش ساخته یک راهکار بسیار مناسب برای نگهداری و ذخیره سازی آب است. این مخازن پیش ساخته از جنس گالوانیزه سرد یا استیل هستند. ساختار مخزن گالوانیزه پیش ساخته به این صورت است که توسط پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌شوند. مخزن مدولار گالوانیزه از ورق های پیش ساخته تشکیل شده و بوسیله پیچ و مهره در محل پروژه مونتاژ می‌شوند. مخزن پنلی گالوانیزه به شکل کروی و یا مکعب است.

مخازن پیش ساخته گالوانیزه استوانه ای در ابعاد متناسب با نیاز مشتری با قطرهای ۳ الی ۳۰ متر و ارتفاع ۱ الی ۵ متر قابل نصب هستند. مخازن پیش ساخته گالوانیزه مکعبی با حجم و ابعادی تا ظرفیت ۳۰۰۰ متر مکعب توانایی ساخت را دارند. مخازن پیش ساخته یا مخازن مادولار گالوانیزه دارای مزایای متعددی نسبت به انواع دیگر مخازن از مخازن GRP یا مخزن کامپوزیت برای نگهداری آب شرب دارا هستند. مقاومت به رشد ترک، زلزله و شکست از جمله مزایای منحصر به فرد مخزن گالوانیزه نسبت به مخزن کامپوزیت است. در این مقاله با مخازن گالوانیزه پیش ساخته بیشتر آشنا می‌شویم و به توضیج ویژگی‌های آن می‌پرازیم.

ویژگی مخزن گالوانیزه پیش ساخته

مخزن گالوانیزه پیش ساخته

«مخزن گالوانیزه پیش ساخته برای استفاده دائمی کاربرد داشته و به راحتی از محلی به محل دیگر انتقال می‌یابد. درون مخزن پیش ساخته گالوانیزه توسط لایه لاینر ویژه که مناسب نگهداری آب آشامیدنی است عایق می‌شود. این لاینر در مقابل عوامل محیطی مانند نور خورشید و دما مقاوم است. هزینه کلی مخزن گالوانیزه تا ۳۰% کمتر از مخازن بتنی است و به سرعت نصب و قابل بهره برداری می‌شود. مخازن پیش ساخته گالوانیزه بهترین گزینه جهت نگهداری آب است.»

این منابع با توجه به مادولار بودن، قالبیت جابه جایی در مناطق صعب العبور را دارند. مخازن گالوانیزه مادولار دارای مقاومت خوردگی بالا در برابر شرایط محیطی هستند. تاثیر پذیری اندک این مخازن پیش ساخته از نور خورشید از دیگر مزایای این مخازن پیش ساخته است. مخزن مدولار گالوانیزه یا مخزن ماژولار گالوانیزه قابلیت جا به جایی و یا ازدیاد یا کاهش حجم را به راحتی دارا هستند. مخزن مدولار گالوانیزه پیش ساخته قابلیت تولید به صورت پوشش دار را نیز دارا است. این مخازن دارای طول عمر مفید بیشتر هستند. لایه ای نازک از جنس پلی یورتان فود گرید جداره داخلی پنل‌ها را می‌پوشاند. این مخازن پیش ساخته که دارای مادول‌های پوشش دار شده است، می‌توانند کیفیت آب بالاتری را دارا باشد.

مشخصات مخزن فلزی پیش ساخته

این مخازن دیواره‌ای از جنس گالوانیزه یا فولاد رنگی دارند. وظیفه اصلی این مخازن که آن‌‌ها را برتر از دیگر مخازن کرده است، تحمل وزن سیال درون مخزن و مقاومت در برابر لرزش‌های شدید وطوفان‌ است. ضخامت ورقه‌ها بسته به حجم مخزن تغییر می‌کند. لاینر یا همان آب‌بند که وظیفه آب‌بندی مخزن را بر عهده دارد به وسیله ورق‌ های پلیمری انجام می‌شود.  جنس این لاینر معمولا پلی اتیلن یا پی وی سی است. سقف مخزن فولادی به صورت دائمی نصب شده و اپراتور به راحتی می‌تواند بر روی آن راه رود و از دریچه دسترسی تعبیه شده بر روی آن جهت ورود به داخل مخزن استفاده کند. جنس سقف مخزن باید در حدی مقاوم باشد که تحمل برف و یا لرزش‌های ناشی از زلزله و طوفان را داشته باشد. لایه میانی عایق سرما و گرما که مابین لاینر آکوا و دیواره فلزی قرار گرفته و وظیفه آن جلوگیری از نفوذ سرما و گرما به داخل مخزن آب می باشد. اتصالات فیتینگ پنوماتیک مخزن، با توجه به نیاز مشتری در کارخانه ساخته شده و نصب می‌شود. دیگر متعلقات مخزن که شامل نردبان دسترسی ، هواکش روی سقف ، جانپناه و دیگر متعلقات سفارشی می باشد.

مخزن پیش ساخته گالوانیزه ماژولار چیست؟

مخزن ماژولار آب شرب از جمله بهترین نوع از مخزن پیش ساخته گالوانیزه جهت نگهداری از آب شرب است. مقاومت مخزن ماژولار یا مخزن مدولار آب شرب بالا در برابر ترک از بهترین مزایای این مخازن است. مخزن آب شرب ماژولار قابلیت ساخت در احجام مختلف را دارند. ارتفاع تعریف شده برای مخازن پیش ساخته ماژولار حداکثر ۴ متر است. مخازن پیش ساخته ماژولار شرکت مخزن وان بهترین گزینه از لحاظ کیفی و اقتصادی است. مخزن پیش ساخته گالوانیزه آب شرب شرکت مخزن ون، در زمره جذابترین مخازن نگهداری آب است. این مخازن قابلیت نصب در شرایط مختلف مکانی را دارا هستند. این منابع پیش ساخته با توجه به عدم نیاز به فوندانسیون نسبت به نمونه های کامپوزیتی ارجحیت دارند. همچنین با توجه به طراحی خاص و مادولار بودن بدنه، قابلیت جابجایی و یا ازدیاد حجم را دارا هستند. تانکرهای گالوانیزه ماژولار دارای ضخامت‌های مختلف بر اساس ارتفاع طراحی شده هستند.

آب بندی مخزن پیش ساخته گالوانیزه

جهت آب بندی بین پنل‌های این مخازن از نوار الاستومری فوم EPDM استفاده می‌شود. این فوم‌ها دارای مقاومت مکانیکی بالا جهت آب بند کردن مخزن پیش ساخته گالوانیزه دارا هستند. پنل مخازن مدولار گالوانیزه بعد از تولید سوراخکاری می‌شود. حداکثر سایز مخزن مدولار گالوانیزه ۵۰۰ متر مکعب است. گفنی است، مخزن مدولار گالوانیزه دارای دو نوع پنل گالوانیزه است.  در تولید پنل های گالوانیزه تولیدی شرکت مخزن وان از مواد گالوانیزه مرغوب استفاده می‌شود. مخزن مدولار گالوانیزه با در نظر گرفتن شرایط خوردگی بالا قابلیت پوشش از داخل را نیز دارند. به عنوان نکته آخر باید بگوییم، مخزن گالوانیزه می‌تواند جایگزینی مناسب برای مخزن کامپوزیت باشد.

 اجزای تشکیل دهنده مخزن گالوانیزه

 1. زیر سازی بتنی
 2. فلنچ خروجی
 3. فلنچ ورودی
 4. دریچه منهول
 5. نردبان خارجی
 6. کانال
 7. تقویت کننده عمودی
 8. رابط صفحات میله
 9. لاستیک آب بندی
 10. نوار زاویه بالا

کاربرد مخزن مدولار گالوانیزه

مخزن مخزن آب مکعبی گالوانیزه از با توجه به ظرفیت مورد نیاز، منطقه وفضای محلی سفارش داده شده و ساخته می‌شود. ارتفاع این مخزن ها معمولا تا 4 متر می‌رسد. ما با طراحی های مهندسی شده توانستیم تا ارتفاع 6 متر برسانیم. مخزن مدولار گالوانیزه عمدتا در مکان هایی مصرف آب بالا و فاقد آب هستند استفاده می‌شود. از جمله کاربرد های که می‌توان به آن اشاره کرد عبارت است از:

 • مخزن آب آشامیدنی
 • مخزن تقطیر و فرآیند
 • مخزن آبیاری کشاورزی
 • مخزن سپتیک
 • مخزن فاضلاب
 • مخزن تعادل استخر
 • مخزن ذخیره آب
 • مخزن ذخیره مواد شیمیایی
 • مخزن برداشت آب باران

قیمت مخزن گالوانیزه پیش ساخته

مخزن پیش ساخته گالوانیزه در حجم و ابعاد مختلفی ساخته و روانه بازار می‌شود، که این موضوع عاملی برای تفاوت در قیمت این منبع آب است. همچنین تغییر قیمت روز ارز و مواد اولیه، عوامل تاثیرگذاری در قیمت نهایی محصول هستند، که باید در نظر گرفته شوند. جهت اطلاع از قیمت مخزن پیش ساخته گالوانیزه، با شماره های سایت در تماس باشید. همچنین جهت مشاهده انواع دیگر مخزن ارایه شده توسط شرکت مخزن وان، بر روی لینک کلیک فرمایید.

سوالات متداول

ضخامت مخزن پیش ساخته فلزی چه قدر است؟

ضخامت مخزن به مقدار حجم آن بستگی دارد. زیرا با افزایش حجم مخزن، ضخامت ورقه‌ها باید افزایش یابد.

آیا این مخزن در مناطق سردسیر و گرمسیر عملکرد مناسبی دارد؟

بله! این مخازن در دماهای بالا و پایین خوب عمل می‌کنند و در برابر بارش‌های پی در پی و برف شدید مقاوم هستند.

محصولات مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاه کاربران

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “مخزن گالوانیزه پیش ساخته”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست