1. مخزن
 2. /
 3. سپتیک تانک
 4. /
 5. سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن

دسته‌ها: سپتیک تانک

توضیحات

در بعضی از مکان‌ها شبکه‌های فاضلابی وجود ندارد. به همین دلیل برای اینکه از ورود فاضلاب بلافاصله به طبیعت جلوگیری کنند، از سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده می‌شود که از جنس‌های مختلفی مثل بتن، پلی اتیلن و… ساخته می‌شود. سپتیک تانک پلی اتیلنی با استفاده از فرآیند‌های جداسازی، اجرام معلق فاضلاب را جدا می‌کند و این اجرام توسط باکتری‌های بی هوازی به عناصر ساده تر تبدیل می‌شوند. از سپتیک‌ها برای کاهش بار آلایندگی فاضلاب استفاده می‌شود که در بسیاری ازساختمان‌ها، مجتمع مسکونی، کارخانه، هتل، رستوران و… کاربرد دارد.

ویژگی‌های سپتیک تانک پلی اتیلنی

سپتیک پلی اتیلنی از دو بخش تجمع لجن شناور و بخش زلال سازی تشکیل شده است. معمولا این تانک‌ها یک ورودی برای ورود فاضلاب و یک خروجی برای خروج مواد دارند. طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن به این صورت است که فاضلاب تا سه روز داخل این تانک می‌ماند، در این مدت مواد شناور سنگین تهنشین می‌شوند. مواد جمع شده باعث ایجاد لجن می‌شود که همین لجن‌ها به تصفیه فاضلاب ورودی کمک می‌کنند. این لجن‌ها معمولا هر 2 تا 4 سال تخلیه می‌شوند. سپتیک‌های پلی اتیلن در مقایسه با سپتیک بتنی ویژگی‌هایی دارند که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

مزایای سپتیک تانک پلی اتیلن

 • نصب آسان
 • عمر طولانی
 • قابلیت تعمیر
 • مقاوم در برابر عوامل طبیعی نظیر سیل و زلزله
 • مقاومت در برابر مواد خورنده اسیدی و بازی
 • انعطاف پذیری بالا
 • مقاومت در برابر پوسیدگی
 • امکان مدفون بدون نیاز به هیچ سازه دیگر
 • قیمت پایین

علاوه بر ویژگی‌های نام برده شده، این تانک پلی اتیلنی با وزن سبک، امکان جابه‌جایی را بسیار راحت کرده است و شما می‌توانید پس از نصب و گذشت چند سال، آن را جابه‌جا کنید. این سپتیک تانک سرعت بالایی در ساخت و راه اندازی دارد. به همین دلیل در بسیاری از کارخانه و ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

کاربرد سپتیک تانک پلی اتیلنی

از سپتیک تانک پلی اتیلن می‌توان برای دفع فاضلاب واحد‌های مسکونی، تجاری، صنعتی و… استفاده کرد و از آلوده شدن محیط زیست و آب‌های زیرزمینی جلوگیری کرد. این محصول معمولا در مناطق روستایی و ویلاها که به سیستم فاضلاب شهری دسترسی ندارند، استفاده می‌شود. اما در هتل‌ها، کارخانه، رستوران‌ها، مجمتع‌های تفریحی و فرهنگی و… از این تانک جهت پیش تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود. این تانک پلی اتیلنی سبب ته نشینی مواد جامد فاضلاب می‌شود و از گرفتگی لوله جلوگیری می‌کند. فاضلاب‌ می‌تواند سبب آلودگی و به خطر انداختن سلامت گیاهان و جانوران شود. بنابراین سپتیک پلی اتیلن به عنوان دوستدار محیط زیست، آلودگی فاضلاب را به حداقل می‌رساند. «سپتیک تانک پلی اتیلن به دلیل وجود لایه‌های فوم و ضد آفتاب برای ذخیره آب آشامیدنی، مواد غذایی و مواد شیمیایی هم کاربرد دارد. لایه‌های فوم از ورود و خروج حرارت به تانک جلوگیری می‌کند و این امر باعث ثابت ماندن دمای مایعات داخل آن می‌شود. لایه ضد آفتاب نیز از رشد جلبک جلوگیری می‌کند.» مخزن سپتیک پلی اتیلن در دو حالت عمودی و افقی و به صورت یک یا چند لایه تولید و عرضه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود مدل مورد نظر را سفارش دهید.

طراحی و اجزای سپتیک تانک پلی اتیلن

به طور کلی انواع مختلف سپتیک تانک پلی اتیلن همانند مخازن دیگر، از اجزایی تشکیل شده است که جهت عملکرد درست مخزن ضروری است. مخزن پلی اتیلن شامل فلنج‌های ورودی و خروجی است که جهت ورود فاضلاب و خروج مواد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. لوله‌های ورودی حدود 30 سانتی‌متر و لوله‌های خروجی 40 سانتی‌متر پایین‌تر از سطح فاضلاب کار گذاشته می‌شوند.

این مخزن همچنین توسط یک دیوار جداکننده به دو قسمت مخزن اولیه و ثانویه تبدیل می‌شود. مخزن اولیه حدود 70 درصد حجم سپتیک و مخزن ثانویه 30 درصد مخزن را شامل می‌شود. در این مخازن، فاضلاب پس از عبور از فلنج، وارد مخزن اولیه می‌شود و حدود سه روز در این محل باقی می‌ماند. بعد از این مدت، مواد سنگین موجود در آن، در کف سپتیک به صورت لجن باقی می‌مانند و مواد سبک بر سطح، به صورت شناور قرار می‌گیرند.

اجرای سپتیک پلی اتیلنی

مخزن زلال‌ساز یا ثانویه نیز جهت نگهداری آب نسبتا زلال از تصفیه فاضلاب به کار رفته است. در این صورت با استفاده از دیوار جداکننده، هرگونه مواد سنگین مانند چربی، لجن، روغن و مواد معلق به مخزن زلال‌ساز وارد نمی‌شود. در رابطه با تخلیه لجن، دقت داشته باشید که برای کارکرد درست انواع سپتیک تانک پلی اتیلنی بهتر است، هر 2 تا 4 سال یکبار تخلیه انجام شود. البته زمان تخلیه مخزن به عوامل مختلفی مانند حجم مخزن، میزان مواد جامد غیرقابل تجزیه و دمای محیط بستگی دارد.

به عنوان یک نکته، دقت داشته باشید که تخلیه سپتیک تانک‌ها نباید به طور کامل انجام شود. در واقع هر بار، نیاز است کمی از فاضلاب و لجن موجود در کف مخزن باقی بماند تا با استفاده از آن، میکروب و باکتری‌های موجود در لجن به سرعت فرایند تخریب بی‌هوازی را آغاز کنند.

مزایای سپتیک تانک پلی اتیلن

پلی اتیلن یکی از مواد پرکاربرد و در دسترس است که در سیستم‌های تصفیه فاضلاب، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سال‌های اخیر، با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از تولیدکنندگان، توانایی تولید لوله‌های تا قطر 35000 میلی‌متر را پیدا کرده‌اند. در نتیجه استفاده از مخازن پلی اتیلن گسترش پیدا کرده است. در انواع سپتیک تانک پلی اتیلنی، دو نوع سیستم تصفیه به صورت تصفیه مکانیکی (ته‌نشینی ) و تصفیه زیستی با کمک باکتری‌های بی‌هوازی وجود دارد.

انواع سپتیک تانک پلی اتیلنی

سپتیک تانک‌های پلی اتیلنی بر اساس سطع مقطع پروفیل بدنه، به دو نوع تک جداره و دوجداره تقسیم می‌شوند. هرکدام از این سپتیک تانک‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که جهت کاربردهای مختلفی به کار می‌روند. در زیر به طور مختصر به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

سپتیک تانک پلی اتیلنی تک جداره

سپتیک تانک تک جداره یکی از انواع سپتیک پلی اتیلنی است که دارای ضخامت سطح مقطع حداکثر 12 میلی‌متر است. ازاین‌رو مقاومت جانبی این مخزن در برابر فشارهای جانبی نسبت به مخازن دو جداره کمتر است. در نتیجه نمی‌توان سپتیک تانک پلی اتیلنی تک جداره را بدون استفاده از دیوار حائل در زیر زمین دفن کرد.

سپتیک تانک پلی اتیلنی دوجداره

نوع دیگر سپتیک تانک‌ پلی اتیلنی، این نوع سپتیک تانک است. ضخامت سطح مقطع سپتیک تانک دوجداره تا 100 میلی‌متر می‌رسد بنابراین سپتیک تانک دوجداره از مقاومت بیشتری نسبت به نوع قبل برخوردار است. با توجه به مقاومت بالایی که دارند، می‌توان مخازن دو جداره را بدون نیاز به اتاقک یا دیوار حائل کننده در زیر زمین دفن کرد. در این مخازن همچنین با توجه به ضخامت بالایی که دارند، می‌توان صفحه یا ديواره‌ی موردنياز را در داخل سپتیک تانک جوش داد. در صورتی که در مخازن تک جداره چنین قابلیتی وجود ندارد. انواع سپتیک تانک پلی اتیلنی همچنین بر اساس ظاهر به دو نوع عمودی و افقی تقسیم می‌شوند. این مخازن با توجه به شرایط و استحکام محل پروژه به صورت دفنی یا غیردفنی در محل موردنظر نصب می‌شوند.

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

قیمت این محصولات به عوامل مختلفی نظیر مواد اولیه، ابعاد تانک، حجم، تعداد لایه و… بستگی دارد. که شما باید ابتدا مشخصات مورد نظر را مشخص کنید، سپس حجمی که مناسب است را سفارش دهید. قیمت این تانک بر اساس حجم آن مشخص می‌شود. به طور مثال برای سپتیک تانک پلی اتیلنی با حجم 1 متر مکعب می‌توان قیمتی حدود 6 میلیون و 700 هزار تومان در نظر گرفت. هرچه حجم آن بیشتر باشد، قیمت نیز بیشتر است. این سپتیک تانک‌ تا حجم 25 متر مکعب، قیمتی حدود 56 میلیون تومان دارد. قیمت انواع سپتیک تانک پلی اتیلنی به مواردی مانند جنس بدنه، ضخامت، ظرفیت و شرایط نصب آن بستگی دارد. البته با توجه به نوسانات بازار و تغییر قیمت مواد اولیه و هزینه‌های جانبی برای تولید این مخزن، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای مخازن پلی اتیلنی به روز نگه داشت.

فروش سپتیک تانک پلی اتیلن

همانطور که گفته شد، سپتیک‌ تانک‌ از جنس‌های مختلفی تولید می‌شود که یکی از آن‌ها مدل پلی اتیلن آن است. سپتیک تانک پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر مواد خورنده، انعطاف پذیری، عمر بالا، نصب آسان و وزن کم، نسبت به نوع بتنی انتخاب مناسب تری است. از این سپتیک‌ها برای تسویه فاضلاب‌ها استفاده می‌شود که از آسیب به محیط زیست جلوگیری شود. معمولا سپتیک‌های پلی اتیلنی، در ساختمان‌های اداری، تجاری، مجتمع‌های فرهنگی و تفریحی، هتل‌ها، رستوران و آشپزخانه و… کاربرد دارد. علاوه بر تصفیه فاضلاب و جلوگیری از ورود آلودگی به محیط زیست، از این تانک برای نگهداری آب، مواد غذایی و سایر مایعات استفاده می‌شود. قیمت سپتیک تانک پلی اتیلنی به ابعاد و حجم و همچنین تعداد لایه آن وابسته است. شما برای خرید نوع مناسب، باید ابتدا نیاز‌های خود را بررسی کنید، سپس ابعاد مورد نیاز را خریداری کنید. جهت خرید سپتیک تانک با شماره 44787073-021 در ارتباط باشید. همچنین جهت مشاهده انواع سپتیک تانک تولید شده توسط مخزن وان بر روی لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

محصولات مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاه کاربران

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سپتیک تانک پلی اتیلن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست